۱۰۰ هزار متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن در خراسان رضوی تایید نهایی شده اند

8 آبان 1401
0 دیدگاه
طرح نهضت ملی مسکن

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: ۳۸۰ هزار متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن در استان تاکنون نام نویسی کرده اند که ۲۷۷ هزار متقاضی حائز شرایط اولیه و ۱۰۰ هزار متقاضی تایید نهایی شده اند.

به گزارش ایرنا، جواد خدایی شامگاه یکشنبه در شورای اداری خراسان رضوی افزود: از چهار میلیون برنامه دولت برای ساخت مسکن ۱۰ درصد یعنی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان دولت سیزدهم سهم خراسان رضوی است.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از این طرح با تامین زمین مسکونی و برخی به صورت خودمسکونی اجرا می شود.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در بخش مسکن روستایی در این طرح مقرر شده ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در ۲ هزار و ۵۹۶ روستای استان با جمعیت بالای ۲۰ خانوار احداث شود.

خدایی اضافه کرد: ۶۰ هزار واحد مسکونی نیز شهرهای بالای ۱۰۰ خانوار شامل کاشمر، قوچان، تربت حیدریه، تربت جام، سبزوار و نیشابور است.

وی ادامه داد: ۶۰ هزار واحد مسکونی نیز در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار خانوار احداث می شود که آمار آنها ۸۹ شهر است.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: برای مشهد نیز ۱۰۰ هزار واحد مسکونی پیش بینی شده که برای احداث ۸۰ درصد از این تعداد زمین تخصیص یافته است.

خدایی اضافه کرد: ۸۰ هزار واحد مسکونی نیز در این طرح به صورت خود مالکی احداث می شود.

وی گفت: برای اجرای این طرح در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر در استان بیش از هزار هکتار زمین تاکنون تامین شده است.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: در بخش روستایی این طرح نیز به دلیل تفاوت های روستا با مدل شهری نهضت ملی مسکن نیازمند برنامه ریزی فوری هستیم تا از ۲۴ آبان زمین ها واگذار شود لذا فرمانداران باید تا پایان این هفته ظرفیت های هر روستا را به شورای مسکن استان اعلام کنند.

خدایی گفت: این حرکت مهمی در زمینه مهاجرت معکوس برای روستاها را فراهم می کند.

وی اظهار امیدواری کرد: تمام زمین های نهضت ملی مسکن تا انتهای سال تامین شود، زیرساخت ها و پرداخت تسهیلات نیز در دست پیگیری است.

معاون استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: طرح نهضت ملی مسکن مربوط به یک دستگاه نیست بلکه طرح ملی است و همت همه دستگاه ها را می طلبد.

خراسان رضوی سه هزار و ۲۸۱ آبادی دارای سکنه دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۵۹۶ روستا دارای جمعیتی بالای ۲۰ خانوار هستند.

منبع : خبر گزاری جمهوری اسلامی

ارسال دیدگاه